Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Pasaulio čempionas gavo antrą geltoną kortelę, bet nebuvo išvarytas: kodėl?

Birmingamo „Aston Villa“ ketvirtadienio vakarą iškovojo vietą Konferencijų lygos pusfinalyje, o vartininkas Emiliano Martinezas atsidūrė dėmesio centre. Kodėl argentinietis nebuvo išvarytas į rūbinę po antros geltonos kortelės?

Konferencijų lygos ketvirtfinalyje „Aston Villa“ susitiko su „Lille“ klubu iš Prancūzijos, abejas rungtynes 2:1 laimėjo namuose žaidusi komanda.

Lilyje vykusiame atsakomajame susitikime prireikė ir 11 metrų baudinių serijos, kurioje galiausiai triumfavo „Aston Villa“, o vakaro žvaigžde tapo vartininkas E.Martinezas.

Peilio ašmenimis argentinietis vaikščiojo nuo 28-sios minutės, kuomet užsidirbo pirmą geltoną kortelę už laiko tempimą.

Baudinių serijoje vartininkas išvis pašėlo.

Teisėjas iš Slovakijos Ivanas Kružliakas piktai įspėjo E.Martinezą, kuris ėmė skųstis, jog varžovo pastatytas kamuolys nėra ant žymos.

Netrukus įspėjimą teko pakartoti, mat vartininkas ėmė tildyti šeimininkų sirgalius. Dar vienas rankų nenulaikymas netrukus galiausiai ištuštino ir arbitro kantrybės taurę – geltona kortelė.

„Aston Villa“ kapitonas Douglasas Luizas bėgo aiškintis su teisėju iš aikštės vidurio. Jis, kaip ir didžioji dalis stadione buvusių žiūrovų, taisyklių, panašu, nežinojo.

E.Martinezas nebuvo išvarytas iš aikštės gavęs antrąją kortelę rungtynėse ir pratęsė seriją.

To priežastis – esminė taisyklė, kuri numato, jog pagrindinio laiko ar pratęsimo metu gautos kortelės į baudinių seriją nepersikelia.

„Žaidėjas, gavęs geltoną kortelę ir rungtynėse, ir baudinių serijoje, nėra išvejamas iš aikštės“, – rašoma taisyklėse.

Galiausiai E.Martinezas, atrėmęs du baudinius, nutiesė savo komandai kelią į pusfinalį. Po lemtingo sėkmingo šuolio argentinietis apdovanojo varžovų sirgalius šokiu.

Prieš 17 mėnesių E.Martinezas baudinių serijoje padovanojo Argentinai pasaulio čempionų titulą.

„Visą karjerą kartoju, kad tokiais momentais jaučiuosi skolingas savo komandos draugams, – kalbėjo vartininkas. – Net kai žiūrėjome „Real“ pergalę vakar, treneris man sakė, kad baudiniai gali būti ir čia, o aš turiu būti šeimininkas baudos aikštelėje.

Tai buvo beprotiška. Aš visad tikiu, aš sunkiai dirbu, pergalė čia buvo mano likimas.“

E.Martinezas buvo sutrikęs dėl teisėjo sprendimų jo atžvilgiu.

„Viskas dėl mano reputacijos tempiant laiką. Kitas vartininkas darė visiškai tą patį“, – sakė argentinietis.